Chłapowo i okolica

Władysławowo to nieduże miasto położone u nasady Mierzei Helskiej, jednocześnie nad Bałtykiem i Zatoką Pucką. Nazwa Władysławowo jest związana z Władysławem IV, który zdecydował o wybudowaniu w okolicy Wielkiej Wsi fort obronny i port. Po odzyskaniu niepodległości powstało dodatkowo kąpielisko Hallerowo, a w latach 30-tych rybacki port Władysławowo. W latach 50-tych minionego stulecia scalono Hallerowo, Wielką Wieś i osadę przyportową w gminę Władysławowo.

Władysławowo Atrakcje Turystyczne

Obecnie Władysławowo to mniej więcej 10-tysięczne miasto z portem morskim i morskimi kąpieliskami - znany ośrodek letniego wypoczynku. Na turystów czekają wyśmienicie zagospodarowane, obszerne plaże (po wybudowaniu portu rybackiego zmieniły się prądy morskie i morze nie zabiera piasku z plaż). W granicach miasteczka jest kilka strzeżonych plaż z atrakcjami dla najmłodszych. Na plażach odbywają się turnieje piłki siatkowej i nożnej, zabawy, jogging i gimnastyka, konkursy oraz wiele innych.

Władysławowski port powstał jeszcze przed wojną (w 1938 roku) - obecnie pełni rolę portu morskiego, rybackiego, pasażerskiego i przystani żeglarskiej. Stąd można wypłynąć w rejs wycieczkowy po morzu, a miejscowi rybacy oferują rejsy połączone z wędkowaniem w morzu.

Następna atrakcja wynika z położenia miasta nad Zatoką Pucką - to płytki obszar wodny z całkiem silnymi wiatrami - to wielki atut dla tych, którzy zaczynają pływać na desce. Wśród surferów największą popularnością cieszy się rejon zatoki pomiędzy Władysławowem a Chałupami. Na kempingach, zlokalizowanych na Półwyspie Helskim działa kilka doświadczonych szkół windsurfingu. Oprócz szkół można tutaj znaleźć wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu, serwisy, sklepy, oferujące fachowe porady.

Miłośnicy jazdy na rowerze powinni wziąć go ze sobą do Władysławowa lub wypożyczyć go na miejscu. Rowerem można dojechać aż do Helu, bądź w drugą stronę do Karwi. Rośnie ilość tras rowerowych i wypożyczalni rowerów i serwisów rowerowych.

Warto odwiedzić:

  • Hallerówka - obiekt Muzeum Ziemi Puckiej poświęcony Błękitnej Armii i osobie gen. Hallera
  • Dom Rybaka z Wieżą Widokową, Muzeum Motyli i Muzeum Iluzji
  • Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo z basenem
  • Park Rozrywki Ocean Park
  • Aleja Gwiazd Sportu

Skontaktuj się

Dom Wczasowy Klif
ul. Maszoperii 16

Adres e-mail:
dwklif@gmail.com

Kontakt telefoniczny
+48601238819